bauer-heading

PUREAIR - GÜVENLİ SOLUNUM HAVASI SERTİFİKASI

 

Solunum havası, güvenli bir dalış keyfi için temel gereksinim olan en önemli ekipman öğesidir.

 

Tüm renkli gösterişi, yumuşak tırmanmaları, dik yüzeyleri ve tabansız inişleri ile resifler, birçok dalgıç yerleşimleri ve canlıların eşsiz altı dünyasını sadece deneyimlemekten zevk almak ve kaygısız bir tatilin tadını çıkarmak ister.

Ancak, kendi güvenliğiniz için risklerin farkında olmanız son derece önemlidir. Deneyimli dalgıçlar bile kirli hava nedeniyle ortaya çıkabilecek tehlikeleri çoğu zaman fark edememekte, hatta ihmal etmektedir.

Nefes almak için BAUER PureAir

  Kompresörden gelen yetersiz ve hatta filtrelenmemiş hava herhangi bir spor dalıcısının sağlığını ve hatta hayatını tehlikeye atabilir. Çoğu dalgıç solunan havanın yeterince ölçerek örnekleri önemli ölçüde riske atmaktadır. Maliyetlerden tasarruf etmek için riskler küçükmiş gibi gösterimi, ancak bu tasarruflar genellikle küçük, hatta tamamen ihmal edilebilir düzeydedir.

  PureAir standardı, tüplü dalış meraklılarına bir güvenlik hissi verir, çünkü bu özel onay mührünü yalnızca en yüksek kalitede solunum havası Sağlayan BAUER solunum havası kompresörlerine sonuna kadar sahip olursunuz. Özel BAUER PureAir mührü, her dalgıcın Avrupa Standartlarına göre gerçekten saf solunum havası muhafazasını sağlar.

 


 

BAUER PUREAIR İSTASYONLARI KATI ŞARTLARI KARŞILAMALIDIR     

Sertifikasyon dünya çapında sadece BAUER KOMPRESSOREN'in gerekli know-how'ın düzgün bir şekilde aktarılmasını, tesislerin ve operatörlerin sadece uzmanlar tarafından denetlenmesini sağlayabildiği yetkili BAUER ortakları aracılığıyla yapılır.

 

BAUER ortakları, her on iki ayda bir tekrarlanması zorunlu olan sertifikayı vermeden önce hava kalitesini denetler.

Solunan hava kalitesi ölçümü, sıkı DIN EN 12021:20141 standardına göre su içeriğinin yanı sıra kalan karbon monoksit, karbon dioksit ve yağ konsantrasyonlarının ölçümünü içerir.

  Sertifikalı BAUER PureAir istasyonları, filtre kartuşlarının gecikmesini ve yanlış değişimini önleyerek kirli hava için ana kaynağı ortadan kaldıran BAUER elektronik filtre doygunluk kontrolü SECURUS ile donatılmış BAUER yüksek basınçlı solunum havası kompresörlerini çalıştırmalıdır.

  BAUER PureAir sertifikası dalgıçlar ve tesis operatörleri için daha fazla güvenlik sağlar. Modern ekipman ve orijinal aksesuarların kullanılması ve sistemin sürekli olarak denetlenmesi ve bakımı, sürekli olarak yüksek bir kalite standardı sağlar. Kendinizi iyi hissedin - özgürce ve güvenle nefes alabilirsiniz!

1 Sadece uçucu organik bileşiklere (VOC) dayalı artık yağ ölçümü. İzobüten bazlı sensör kalibrasyonu.

landing-page

B-DETECTION PLUS İLE ŞİMDİ “PURE AIR GOLD” SERTİFİKALI OLUN

 

En yüksek düzeyde güvenilirlik sağlamak için şimdi PureAir Gold'u tanıttık. Bu yeni güvenlik seviyesi, müşterilerinize BAUER'in yeni B-DETECTION PLUS Çevrimiçi Gaz Ölçüm Sistemini kullandığınızı ve DIN EN 12021:20141 Solunum Havası Standardına uygun olarak operasyonlarınız boyunca solunum havanızın kalitesini sorunsuz bir şekilde izlediğinizi kanıtlar.


Her tüpte kusursuz ve en yüksek kalitede solunum havasına güvenmenizi sağlar.

1 Yalnızca uçucu organik bileşiklere (VOC'ler) dayalı artık yağ ölçümü. İzobüten bazlı sensör kalibrasyonu..

 

 

 

 

KİRLİ SOLUNUM HAVASI NEDEN BU KADAR

TEHLİKELİDİR?

underwater-background-2

BAUER'İN  GÜVENLİK SİSTEMLERİ

 

Üstün kalite ve sürekli izleme: BAUER KOMPRESSOREN dalgıçların güvenliği ve sağlığı konusunda asla taviz vermez. 

b-detection-plus

 B-DETECTION PLUS i/s


 Tam bir kesinlik için tek çözümDIN EN 12021:2014 Solunum Havası Standardına uygunluğu doğrulamak için solunum havasını sürekli ve sorunsuz bir şekilde izlemektir. Bunu başarmak için BAUER, B-DETECTION PLUS Çevrimiçi Gaz Ölçüm Sistemini geliştirdi.  

  B-DETECTION PLUS standart olarak CO, CO2 ve O2 ölçer ve mutlak nem ve artık yağ (VOC)1 için seçenekler sunar. Otomatik, sürekli ve ultra güvenilir. B-CONTROL kontrol ünitesi, Solunum Havası Standardında belirtilen eşik limitlerine uygunluğun her zaman izlenmesini sağlar. Sınır değerlerin aşılması durumunda, B-CONTROL görsel bir uyarı gösterir ve kirlenmiş hava doldurulmakta olan tüplere geçmeden önce sistemi kapatır. Sınır değerlerin kısa süreliğine aşıldığı durumlarda, otomatik bir tahliye valfi (opsiyonel) sistemin çalışmasını gereksiz yere kesintiye uğratmadan kirli havayı dışarıya tahliye eder.

  BAUER, son derece hassas ölçüm sonuçları sağlamak için yüksek kaliteli sıcaklık ve basınç dengeleme sensörleri kullanır. B-DETECTION PLUS İ ve S, gaz ölçüm sisteminin sabit modelleridir. İster fabrikada entegre edilmiş (B-DETECTION PLUS i) ister bağımsız bir model (B-DETECTION PLUS s) olsun, sistem solunum havanızın kalitesini sürekli olarak izler.

1 Mutlak nem ve artık yağ (VOC) izleme opsiyoneldir. Artık yağ ölçümü yalnızca uçucu organik bileşiklere (VOC'ler) dayanır. İzobüten bazlı sensör kalibrasyonu.

b detection plus m

B-DETECTION PLUS m

  Mobil güvenlik için BAUER, taşınabilir B-DETECTION PLUS m versiyonunu sunar. Kompakt, taşınabilir hepsi bir arada çözüm, size ihtiyaç duyduğunuz her yerde ve her zaman güvenilir solunum havası ölçümü yapma özgürlüğü verir.

  B-DETECTION PLUS m, doğrudan tüpten veya dolum istasyonundan gelen solunum havasının yanı sıra kompresöre girmeden önce ortam havasını da ölçebilir. İsteğe bağlı şarj edilebilir bir pille çalışır, her yerde ve her zaman kullanıma hazırdır - harici güç kaynaklarına gerek yoktur. Gövde, toz ve su püskürmelerine karşı IP65 sınıfı koruma sunarak B-DETECTION PLUS m'nin en zorlu hava koşullarında bile kullanılabilmesini sağlar.

  Sabit modellerde olduğu gibi, B-DETECTION PLUS m de CO, CO2, O2 ve isteğe bağlı olarak mutlak nem ve toplam yağ değerleri (VOC)1 için DIN EN 12021 limitlerine uygunluğu izlemek için tamamen güvenilir, ultra hassas okumalar sağlar.

 

1 Mutlak nem ve yağ (VOC) izleme opsiyoneldir. Sadece uçucu organik bileşiklere (VOC) dayalı yağ ölçümü. İzobüten bazlı sensör kalibrasyonu.

aero guard

AERO-GUARD

  Solunan havadaki CO2 seviyelerinin etkili bir şekilde sınırlandırılması. Havadaki CO2 konsantrasyonlarının sürekli olarak yükselmesinden olumsuz çevresel etkiler sorumludur. Sonuç olarak, solunum havası dolum istasyonlarının işletmecileri DIN EN 12021:2014 Solunum Havası Standardında belirtilen zorunlu eşik sınırlarına uyma konusunda giderek artan sorunlar yaşamaktadır.

  AERO-GUARD, basınçlı solunum havasındaki CO2 seviyelerinin asla izin verilen sınırı aşmamasını sağlamanın güvenilir bir yoludur.

  Bunu yapmak için sistem, kompresör girişinden gelen havayı sıkıştırılmadan önce AERO-GUARD'dan geçiren sofistike bir bypass sistemi kullanır. Bu havanın bir kısmı özel bir filtre kartuşundan geçerek CO2 içeriğini giriş havasının yaklaşık üçte birine düşürür - Solunum Havası Standardında¹ belirtilen katı sınırlardan bile çok daha düşüktür.

1 Giriş havasındaki maksimum CO2 konsantrasyonunun aşılmaması şartıyla.

bauer arıtma

Bauer Filtreleme Sistemleri

  Hava filtreleme, sağlığın korunması açısından son derece önemlidir. Uygun filtrasyon olmadan yağ, su, karbon monoksit ve karbon dioksit kalıntıları basınçlı havayı kirletecektir. Bu nedenle, arıtma sisteminin solunum havasının işlenmesinde tüm belirleyici faktör olduğu çok açıktır. Tüm BAUER yüksek basınçlı solunum havası kompresörleri sahada kendini kanıtlamış filtre sistemleri ile donatılmıştır. Bu filtre sistemleri, orijinal BAUER filtre kartuşlarının kullanılmasıyla DIN EN 12021:20141 uyarınca güvenilir bir solunum havası filtrasyonu sağlar.

  Bu filtre sistemleri, basınçlı solunum havasındaki nemi ve artık yağı ortadan kaldırır. Ayrıca, yanmalı motorlara (benzinli veya dizel) sahip tüm BAUER yüksek basınçlı solunum havası kompresörlerine uygulanan filtre kartuşları, özel bir katalizör aracılığıyla karbon monoksiti zararsız karbon dioksite dönüştürür.

1 Sadece BAUER'in hopkalitli özel filtre kartuşu ile giriş havasında maksimum 25 ppm CO konsantrasyonuna kadar. Sıkıştırılmış temiz solunum havası daha sonra maksimum 5 ppm CO içerir. Emme havasındaki CO2 içeriği DIN EN 12021: 2014'e göre izin verilen maksimum değeri aşmamalıdır! Yerel MAK değerleri dikkate alınmaz.

b securus

B-SECURUS Filtre İzleme Sistemi

  En ufak bir risk bile çok yüksektir. Bu nedenle, her BAUER PureAir istasyonu, BAUER'in filtre izleme sistemi B-SECURUS veya çevrimiçi hava kalitesi ölçümü durumunda bir çiğlenme noktası sensörü ile donatılmalıdır.

  Filtre kartuşu doğru şekilde kullanılmalı ve zamanında değiştirilmelidir. BAUER elektronik filtre kartuşu doygunluk kontrolü SECURUS, filtre kartuşunun içinde gerçekten ölçülen nem ile filtre kartuşunun doygunluğunu sürekli olarak izler. Ayrıca SECURUS, kartuş değişiminden önce uyarı verir ve kartuş değiştirilmeden önce neme doyduğu anda kompresör kullanımını otomatik olarak kapatır. Bu, kartuşun filtrelemesinin her zaman en iyi şekilde çalışmasını sağlar ve kartuşun ömrünün aşılmasını güvenilir bir şekilde önler.

  SECURUS böylece solunan havanın saflığını, filtre kartuşunun ömrünün optimum kullanımını ve kullanıcı güvenliğini güvence altına alır.

DÜNYA ÇAPINDA PUREAIR İSTASYONLARI

 

 

Harita resmi BAUER PureAir İstasyonları olarak alınan tüm dolum merkezini gösterir. Bir dolum merkezi hakkında daha fazla özelliğe duyarsanız, başvurabilirsiniz. Oksijen, karbon monoksit, karbon dioksit, yağ1 ve nemin sürekli olarak ölçüldüğü PureAir Gold statüsüne sahip istasyonlar "Gold sertifikalı" logosuna tıklanarak tanınabilir.

1 Yalnızca uçucu organik bileşiklere (VOC'ler) dayalı artık yağ ölçümü. İzobüten bazlı sensör kalibrasyonu.

 

 

 


 İletişim

Merkez Adres
İkitelli Caddesi İmsan Sanayi Sitesi E1 Blok No: 9 Küçükçekmece / Istanbul

Servis
İkitelli Osb Mh. Eskoop Sanayi Sitesi C4 Blok No: 162 Başakşehir / Istanbul

Sabit Telefon
+90 212 6711051

Cep Telefonu
+90 542 6711051

Email Adresi
bilgi@enkosan.com.tr

Çalışma Saatleri
Pts → Cu: 08:30-18:00
Ctesi: 08:30-13:00

Bauer Kompresör Türkiye Distribütörü Olarak Hizmet Vermektedir.
 
 
 
 
 
 
 

© 2024 Enkosan. All rights reserved.